gogo

A+ R A-


ПОПИС 2021: Општина Кратово брои 7.545 жители

Е-пошта Печати PDF

Резултатите од неодамна завршениот попис во нашата држава покажаа дека бројот на резидентно население во Општина Кратово се намалила од 10.441 во 2002 година на 7.545 жители во 2021 година.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.