gogo

A+ R A-


Премиерот Груевски денес во посета на Кратово

Е-пошта Печати PDF

Премиерот Никола Груевски денес (21 фев.недела) ќе го посети Кратово

- Премиерот Никола Груевски, министерот за информатичко општество Иво Ивановски и заменик-министерот за информатичко општество Мирјана Секуловска  во посета на општините Кратово и Ранковце.

- Пуштање во употреба на резервоар за вода во Кратово. (До О.У “Кочо Рацин”/13:30)

– Пуштање во употреба на бесплатен интернет клуб во Кратово. (Во центарот на градот/14:00)

- Почеток на реконструкција на локален пат во Кратово. (Кај стадионот на ФК „Силекс“/14:30)

– Почеток на реконструкција на локален пат во Ранковце. (Почетната точка на патот кон Крајчина Маала/15:00)

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.