gogo

A+ R A-


Реконструирано спортското игралиште во Туралево

Е-пошта Печати PDF

Жителите на кратовските села Туралево и Живалево добија спортско катче каде ќе може да се рекреираат и спортуваат. Деновиве е завршена санацијата на спортскиот терен со целосна реконструкција на игралиштето, трибините и околината, со поставување на тампонски слој, вградување нов асфалт, одбележување и поставување на кош и фудбалски столбови со заштитна мрежа, како и одведување на атмосферските води.
Рекострукцијата е направена со средства од буџетот на Општина Кратово.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.