gogo

A+ R A-


Успех на државниот натпревар по информатика

Е-пошта Печати PDF

Кирил Цветков освои трето место во програмирање

пишува - Оливер Арсовски

Матурантот Кирил Цветков од СОУ „Митко Пенџуклиски“ од Кратово, освои трето место на државниот натпревар по информатика од областа на програмирањето. Ова е уште еден успех во низата добри резултати кои кратовската гимназија ги постигнува во последната деценија. Оваа диплома ќе му овозможи настап на Кирил на математичката Олимпијада од областа на информатиката. Овој резултат е постигнат под менторство на професорот по информатика Горан Иванов.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.