gogo

A+ R A-


Желбата на Јакимче исполнета, си доби таблет, смартфон и 7.800 денари

Е-пошта Печати PDF

Јакимче, тоа мало прекрасно детенце, денес беше најсреќното дете на светот. Неговата најголема желба, да има таблет, конечно се исполни. Откако пред неколку дена порталот АБЕРЏИЈА повика добрите луѓе да покажат милосрдие, уште истиот ден три анонимни донатори го наполнија со радост срцето на Јакимче.
Градоначалникот на Кратово, Тодорче Николовски, преку свои пријатели обезбеди таблет Samsung Tab A8  и во својот кабинет го прими Јакимче, посакувајќи му добро здравје и безгрижно детство. Средношколка од трета година во СОУ „Митко Пенџуклиски“ му подари смартфон Samsung A10 со припејд бројче.
Својата хуманост ја покажа и Македонец од прекуокеанските земји, кој извесен период живееше во Кратово. Тој испрати 7.800 денари кои му беа врачени на Јакимче.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.