gogo

A+ R A-


Апел за помош на семејството Василевски со три мали дечиња

Трајче Василевски и неговото семејство живеат во Куманово. Не се срамат да кжат дека биле азиланти, дека спиеле под мостови дека биле бездомици. Затоа сега со гордост ја покажуваат куќичката која успеале да ја направат ама знаат дека е нивна иако кровот прокиснува постои опасност да се запалат од струјата , нема излолација. Но на немаштијата и нема крај сега ги навјасале здраствени проблеми. Трајче има проблем со срцето но срце го боли за ќерката која има мака со едното уво и полека оглувува. Трајче моли за работа некоја полесна поради здраствените проблеми но чесна. Тој бил дете без родители како што вели дете на државата. Сега има свои деца за кои вели не се понакви од другите деца , но заслушуваат родители какви што тој ги немал, да се грижат за нив да ги нахранат да ги лекуваат. Дајте ми работа ќерка ми оглувува треба да се лекува, а најмногу ...

https://www.dosie.mk/my-secret-dosie/dajte-mi-rabota-kjerka-mi-ogluvuva-treba-da-se-lekuva-a-najmnogu-od-se-saka-da-pee/

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2777
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела15908
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163577
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15554211
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.