gogo

A+ R A-


Крива Паланка жали по Фросина, студентката која беше прегазена од несовесен возач

alt

Дваесет годишната Фросина Ц. од Крива Паланка, која најверојатно во Скопје престојувала како студентка, е девојката која што вчера почина во сообраќајна несреќа кај Универзачната сала откако беше удрена од автомобил „Хонда“ со скопски регистарски таблички.

Според податоците на полицијата, несреќата се случила во 20.50часот. Возачот на „Хондата“ Љ.Б. (26) најверојатно со голема брзина, според очевидци од 160 на час, удрил во Фросина која починала на местото на несреќата.

Возачот меѓутоа првично побегнал од местото на несреќата, но по дваесетина минути, односно во 21.10 часот, сам се пријавил во полициската станица во Ѓорче Петров каде што раскажал што се случило.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска948
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18456
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец94694
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15823821
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.