gogo

A+ R A-


„КоритОН фест“ премиерно во петок во Кратово

alt

Општина Кратово Ве поканува на музичкиот настан КоритОН Фест на кој ќе настапуваат бендови и изведувачи во живо за сечиј вкус, а ќе има и добра забава со супер диџеји ????
Ќе Ве забавуваат:
???? Елена Баклава и Time's Project
???? Fiction
???? Виктор Апостоловски
???? DJs:
????‍♂️ Superman
???? Melani Digit
???? Bole
????Плато пред Дом на култура ,,Лазар Софијанов" - Кратово
???? 19.8.2022 (петок)
???? 20:00
Настанот е организиран од Општина Кратово во соработка со Локалниот младински совет, а во рамки на Културно лето 2022

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.