gogo

A+ R A-


Кратовци ќе можат да го гледаат „Кајмак“ на Милчо Манчевски на 17 и 26 ноември

17.11.2022 (четврток) во 20:00 часот
Кино сала Кратово
влез: 100 денари
ПРЕМИЕРА на филмот "КАЈМАК"
Милчо Манчевски
Содржина на филмот: Две семејства си ја бараат среќата - пристојни на почетокот, среќни на крајот.
Актери: Сара Климоска, Камка Тоциновски, Александар Микиќ, Симона Спировска, Ана Стојановска, Филип Трајковиќ
Режисер и сценарист: Милчо Манчевски Времетраење: 1 час 46 минути
Копродукција меѓу: Македонија, Данска, Холандија и Хрватска, со поддршка на Еуримаж
Година на продукција: 2022alt
Жанр: црна комедија

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.