gogo

A+ R A-


Кратовчанецот Ј.Д. (45) заработил тешки повреди на работно место во Пробиштип

Вчера во 21.40 часот во ОВР Пробиштип е пријавено дека во Итната медицинска помош при Јавна здравствена установа-Пробиштип бил донесен Ј.Д.(45) од Кратово, кому му биле констатирани тешки телесни повреди.

alt

Според пријавеното, тој со повредите се здобил при работа во фабрика во Пробиштип.

alt

Полициски службеници излегле на местото на настанот, а известени се Трудов инспектор и Јавен обвинител.

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.