gogo

A+ R A-


Крстот во Пробиштип во рацете на Владимир Заровски

Празникот Богојавление-Водици се чествуваше со свечена литургија во храмовите во Злетово и Пробиштип и со фрлање на светиот крст.

Годинешните среќници кои го фатија крстот се Бобан Јованов во Злетово и Владимир Заровски во Пробиштип.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.