gogo

A+ R A-


Средношколците од СОУ „Наум Наумовски - Борче“ од Пробиштип станаа футсал-прваци

alt

Резултати од третиот турнир:
alt⚽️СОУ"Наум Наумовски-Борче" (Пробиштип) 2:4 СОУ"Ристо Ристевски-Ричко" (Прилеп)
alt⚽️СОУ"Коста Сусинов" (Радовиш) 5:1 ОСУ"Мирко Милевски" (Кичево)
alt⚽️СЕПУГС"Васил Антевски-Дрен" (Скопје) 5:7 СОУ"Ристо Ристевски-Ричко" (Прилеп)
alt⚽️ОСУ"Мирко Милевски" (Кичево) 3:6 СОУ"Наум Наумовски-Борче" (Пробиштип)
alt⚽️ДУФК"Методи Митевски-Брицо" (Скопје) 4:5 (4:4) СОУ"Коста Сусинов" (Радовиш)

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.