gogo

A+ R A-


Дали Силекс ќе се вмеша во битката за титулата? Дефинитивно ДА

По денешниот триумф на кратовци на гостувањето во Скопје против Работнички, една работа станува јасна. Тимот кој го предводи извонредниот стратег Горазд Михајлов дефинитивно има капацитет за големи дострели и највисок пласман. Ако досега некој се сомневаше во квалитетот на играчите, по 11 одиграни кола кратовци се на само 4 бода заостанување зад лидерот Струга, а рамо до рамо со големите фаворити Шкупи и Шкендија. Со само два пораза и освоени 21 бод, кратовци дефинитивно ја истакнуваат кандидатурата за највисок пласман. Прв тест за тоа дали се кадарни за атак на титулата е гостувањето на Шкендија в недела во Кратово. Ако Силекс го победи директниот конкурент за највисок пласман, тогаш останува кратовци да стегнат заби и со уште две-три квалитетни засилувања во зимскиот преоден рок да тргнат по она за што сонува секој играч, титулата!

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.