gogo

A+ R A-


КУП: Силекс преку Вардар ќе брка полуфинале и излез на евросцената

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени четирите четвртфинални парови од националниот Куп, а среќата најмногу го посака Силекс, кој за противник го доби единствениот второлигаш Вардар. Дерби пресметка секако ќе биде и дуелот меѓу Шкупи и Шкендија. Да потсетиме дека се игра само еден меч и победникот оди во полуфинале.
ДВОЈКИ ЗА 1/4 ФИНАЛЕ

СИЛЕКС – ВАРДАР

МАКЕДОНИЈА ЃП – А.ПАНДЕВ

ШКУПИ – ШКЕНДИЈА

СТРУГА ТЛ – БРЕГАЛНИЦА

Да кажеме дека натпреварите од оваа фаза на Купот се играат на 9 ноември со почеток во 13 часот.

Полуфиналето е закажани за 5 април следната година, додека големото финале во мај 2023 година, како што е вообичаено.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.