gogo

A+ R A-


Силекс замина за Анталија на дуели со Шахтјор, Арсенал, Нови Пазар...

Фудбалерите на Силекс, заедно со стручниот штаб и дел од раководството на клубот, утринава летнаа за Анталија, каде ќе ја одработат главната фаза од тековните подготовки. Експедицијата на Силекс во добра атмосфера отпатува за познатиот спортско – туристички центар во Турција, тука се и новите имиња, засилувањата за пролетниот дел.

Силекс ќе одигра и неколку пријателски средби, и тоа против Шахтјор Доњецк, Арсенал Тула, Нови Пазар и други.

Покрај Силекс, оваа зима во Анталија ќе се подготвуваат и Шкупи (чаирчани се веќе таму), потоа Шкендија, Македонија ЃП, Академија Пандев.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска958
mod_vvisit_counterВчера10683
mod_vvisit_counterОваа недела52739
mod_vvisit_counterМинатата недела57648
mod_vvisit_counterОвој месец116806
mod_vvisit_counterМинатиот месец256384
mod_vvisit_counterВкупно15067312
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.