gogo

A+ R A-


Симов: Долги 24 години Кратово чека на трет КУП-трофеј

Силекс последната пречка за освојување на третиот трофеј во Националниот куп ќе ја има во екипата на Академија Пандев. Тренерот на Силекс, Горан Симов вели дека е време по 24 години пауза трофејот да се врати во Кратово.

„Максимално сме мотивирани, по цели 24 години сакаме пехарот да го вратиме во Кратово. Потоа ќе мислиме на баражот, секако, и тоа е многу важно, да останеме во Првата лига. Сите се подготвени и максимално фокусирани“, вели Симов.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска365
mod_vvisit_counterВчера5573
mod_vvisit_counterОваа недела18471
mod_vvisit_counterМинатата недела42375
mod_vvisit_counterОвој месец100826
mod_vvisit_counterМинатиот месец260486
mod_vvisit_counterВкупно15311818
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.