gogo

A+ R A-


Кратово слави, Силекс експресно се врати во елитата

Кратово денес слави, бидејќи фудбалерите на Силекс по пауза од една година повторно се враќаат во Првата македонска фудбалска лига. Тие сезонава одиграа маестрално во ВМФЛ – Запад и на две кола до крај успеаја да обезбедата враќање во елитата.

Кратовци денеска го совладаа Тетекс со 2-0, победа која беше доволна за нов прволигашки статус на тимот од Кратово. Стрелци на головите за враќање во ПМФЛ беа Благоја Спиркоски во 71. минута и Антонио Каланоски од пенал во 85. минута.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.