gogo

A+ R A-


„Инсајдер манки“: Кратово во седумте најдобри места за посета во Македонија

Малкумина знаат за најдобрите места за посета во Македонија, кои се безбедни и убави, освен ако не сте оттаму, затоа решивме да ја составиме оваа листа, пишува во статијата на „Инсајдер манки“, финансиски веб-сајт од САД.

„Со Македонија владееле Римјаните, Грците, Византијците и Османлиите, според тоа треба да очекувате многу различна култура. Земјата ја доби независноста во 1991 по мирен пат. Оттогаш земјата е во постојан раст и сега е важен туристички центар“, се вели во статијата.

Според „Инсајдер манки“,  седумте градови кои мора да се посетат се: Кратово, Скопје, Охрид, Гостивар, Крушево, Битола, Берово.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.