gogo

A+ R A-


Забава

"ЕСМА'С БЕНД" ПОДГОТВУВА СПЕЦИЈАЛЕН НАСТАП ЗА НАЦИОНАЛНИОТ ЕВРОСОНГАко победиме 16 милиони Роми ќе гласаат за нас

"Есма'с бенд", во кој пее наследничката на Есма, Елеонора ќе настапуваат на националниот избор за песна на евровизија што ќе се одржи месецов во Универзална...
Повеќе...
Кралицата на ромската песна, Есма Реџепова-Теодосиевска за прв пат јавно ја прикажа нејзината заменичка, матурантката Елеонора Мустафовска ( 18) од Кратово, која со ансамблот "Теодосиевски" настапи на "Прилеп- фест“ и освои прва награда од публиката. Ако денот по утрото се...
Повеќе...

Да се насмееме - Дел 1

Наставничката го прашува Трпе: - Што знаеш за старите римјани? - Знам дека сите се мртви.______________________________________________________________________Трпе фатил нова женска, седат на клупа во парк и муабетат.

-Маче ај биди искрена со мене и кажи колку пати си одела со други тука во парк, пешки.

-Не...
Повеќе...
altКако што славниот германски филозоф Ниче во мигови на егзалтација извикал ECCE HOMO (Еве човек), така во миговите кога ги пишував завршните зборови на ова писание што го читате сега, ми дојде да викнам ECCE PAPIRUS. ЕВЕ ВЕСНИК, драги мои, нешто без што не може да се замисли животот во...
Повеќе...

Страница 67 од 67

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.