gogo

A+ R A-


Кратово го одбележува Денот на детето со богата музичка програма и жонглери

altДевојчиња и момчиња, млади и стари, родители и наставници, Ви го најавуваме Меѓународниот ден на детето!
Ајде заедно да го прославиме денот на детето - ЕДНАКВОСТ И ИНКЛУЗИЈА за секое дете и да ги поддржиме семејствата со деца и лица со посебни потреби!
1 јуни [четврток] 11:00ч > Мултимедијален центар - Кино - Кратово
На програмата, ќе имаме:
• Музика: Јана Тодоровска - Facebook
Сара Зарева - Најдобра сум јас
• Гости: Ученици од 1 одд ООУ „Кочо Рацин“ Кратово
наставник Лидија Арсовска и Небојша Арсов- ПРАВАТА НА ДЕЦАТА
• Супер забавувач, жонглер и магионичар КРИСТИЈАН БЕНИТО 
• И најважно....ДРУЖЕЊЕ, ЗАБАВА, СМЕА!
Би сакале да се заблагодариме на Detska Gradinka Carka Andreevska за несебичната помош и насока во организацијата.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.