gogo

A+ R A-


По пауза од две години, ќе се возобнови „Шопска свадба“

По две години пауза поради ковид пандемијата, Здружението за уметност, култура и заштита на културното наследство “Етно ризница” годинава повторно организира “Шопска свадба”. Заинтересираните кандидати за зет и невеста треба да испратат маил на Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите .
Манифестацијата “Шопска свадба” ќе се одржи на 25 септември во кратовското село Куклица. 

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.