gogo

A+ R A-


Почина Аки Рахимовски, кратовскиот кулинар Цветанче Тодоровски се прости од својот пријател

Животот понекогаш тргнува по неочекувани лоши патишта. Аки, пријателе, секогаш ќе останеш во нашите срца, со топлите зборови и убавата песна, насмевката на твоето лице. Зошто Аки не напушти толку рано, требаше следното лето да настапиш на концерт во Скопје. Требаше да бидеш мој гостин во најстариот град Кратово. Чест ми беше да бидам кус период заедно со Вас и да уживам во твојата песна и нашите приготвени, типично македонски јадења.
Почивај во мир, анѓелу наш драг Аки!!! alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.