gogo

A+ R A-


ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН - КРАТОВО 2022

Отварање
08-07-2022 (петок) во 18:30 часот
Концерт во с. Шлегово во училишниот двор, учесници КУД." Ефрем Каранов" и народен оркестар" Лазар Софијанов" од Кратово
09-07-2022год. (сабота)
Театарска претстава во киното во Кратово со почеток во 20 часот
10-07-2022 год (недела) во 18:30 h
Концерт на КУД." Ефрем Каранов" и народен оркестар "Лазар Софијанов" од Кратово на платото пред домот на културата и промоција на 14 комплети женска народна носија од овчеполието, донација од иселениците од Кратово
11.07 2022 (понеделник)
Заврашување на културниот бран со концерт во с. Туралево со почеток во18:30 h на спортското игралиште.
Учесници: КУД "Ефрем Каранов" и народен оркестар "Лазар Софијанов" од Кратово.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.