gogo

A+ R A-


МОБИЛИЗАЦИЈА! ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ФУДБАЛЕРОТ ТОМЕ ЈАНЕВ ДА ЈА ПОБЕДИ БОЛЕСТА!

alt

Љубителите на фудбалот во Кратово се сеќаваат на струмичанецот Томе Јанев. Пред неколку години одигра одлични мечеви во дресот на Силекс и остави прекрасен впечаток и како играч и како човек. Во меѓувреме замина во родниот град, каде настапуваше за Хоризонт и Беласица. Деновиве, за жал, стигна лоша вест за здравствената состојба на Томе. 29-годишниот струмичанец заболел од ALS - (amnyotropxic lateral sclerosis), болест на моторниот неврон. Болеста е во почетна фаза, но доколку не му се помогне навреме, последиците од неа може да бидат катастрофални, преку целосна атрофија на мускулниот систем. Надеж за подобрување на неговата состојба има преку лекување и терапија во Москва, Русија. Терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години. Сумата за потребното лекување е огромна за неговото семејство, која за овие три години ќе изнесува околу 160.000 евра.

Томе Јанев заслужува да му помогнеме.

-Донации преку денарска сметка број:

Томе Јанев

210-5017071183-75

НЛБ Банка

- преку девизна сметка број:

Tome Janev

MKD7210501707118375

NLB Banka AD Skopje

Makedonija

SWIFT: TUTNMK22

- преку Телеком со повик од 100 денари:

070 143 454

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1476
mod_vvisit_counterВчера10683
mod_vvisit_counterОваа недела53257
mod_vvisit_counterМинатата недела57648
mod_vvisit_counterОвој месец117324
mod_vvisit_counterМинатиот месец256384
mod_vvisit_counterВкупно15067830
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.