gogo

A+ R A-


Сникерс бисквити - сладок рецепт на денот

1. Во еден сад се става путерот заедно со шеќерот и ванилата и се мати да се соедини.
2. На смесата се додава јајцето и се мати одново да се соедини.
3. Се додава брашното и пецивото и се замесува тестото.
4. Кикириките се мелат јадро и се додаваат во тестото и се замшеува да се соедини.
5. Од смесата за бисквити се прават топчиња и се ваклаат во претходно
мелените јадро кикиритки. 6. Така подготвени топчињата се ставаат во тавичка со хартија за печење
и се става во замрзнувач за 10 минути да стегнат. 7. Топчињата се притискаат за да добијат по плоска форма, се печат на
180 степени во загреана рерна. 8. Чоколадото се растопува и се става во најлонче или хартиен фишек и
се сечи врвот и се прави декорацијата. 9.Како со чоколадото, така се процедира и со солениот карамел

Сникерс бисквити

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.