gogo

A+ R A-


Туризам

altРаботев како конфекционерка во Пробиштип кога Зоран ги зеде во Лесново објектите под концесија и немаше трето - требаше или да го поддржам или да го оставам. Решив да го поддржам и животот комплетно ми се смени. Сега не да го сакам Лесново, а да не се децата таму, воопшто и...
Повеќе...
altМакедонија е меѓу десетте врвни светски дестинациии кои треба да се посетат во 2014 година, препорачува најголемиот туристички печатен водич „Лонли планет“ во своето специјално издание „Lonely Planet's Best in Travel 2014 - top 10 countries“.

Македонија во водичот се опишува како „Враќање...
Повеќе...
althttp://www.youtube.com/watch?v=-wST39k8ifc

Кратово има историја, архитектонско богатство, има приказна, останува само таа да биде продадена на потенцијалните туристи. Градот на кулите и мостовите се најде на туристичката мапа, Кратово особено за викендите е преплавено со гости, но се...
Повеќе...
Одиме на водопади до Крива ПаланкаСтанечки водопад или Станечки водопади на Козја Река (десна притока на Дурачка Река, која во градот Крива Паланка се влева во Крива Река), се наоѓаат во северниот дел на Осоговските Планини, кај с. Станци, 8 км јужно од Крива Паланка. До самото село Станци во долината на...
Повеќе...

„Осогово - и лично и различно“

altОнака како што организаторите ја замислија првата средба „Осогово и лично и различно“ во целост беше реализирана. По сончево и мошне пријатно време за овој период од годината во организација на здруженијата на граѓани од Кочани и Пробиштип а во координација на МЕД...
Повеќе...

ШЛЕГОВО - фото-сторија

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altКратово, еден од најстарите градови на Балканот, кој изобилува со значајни древни вредности и културни споменици, е познат и по богатите еврејски семејства кои живееле во него. Тие оставиле вредни спомени во овој град, а за нив се врзуваат и голем број приказни и настани...
Повеќе...

Кратово - македонскиот Дубровник

altЕкспанзија на домашни и странски туристи во македонскиот град на мостовите - Кратово. Градот располага со огромен туристички потенцијал и токму затоа гостите од Холандија, Полска, Унгарија, Германија, Велика Британија, Чешка, Словачка, Хрватска, Србија, Хрватска, САД.....
Повеќе...
altфото и текст - Оливер Арсовски

Доколку сакате убав летен одмор, а притоа да не потрошите еден куп пари, Охрид дефинитивно не е идеалниот избор. За вас идеалната дестинација се нарекува Стар Дојран. Главните адути на ова мало туристичко место, кое летово доживува...
Повеќе...

Страница 5 од 8

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1432
mod_vvisit_counterВчера6988
mod_vvisit_counterОваа недела29592
mod_vvisit_counterМинатата недела47627
mod_vvisit_counterОвој месец160531
mod_vvisit_counterМинатиот месец183974
mod_vvisit_counterВкупно14458865
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.