gogo

A+ R A-


Туризам

alt

http://www.youtube.com/watch?v=6tDUJo8pGA0

 Во атарот на Шопско Рударе, веднаш под долот Врлеј, се издига Цоцев камен. По состав карпата е вулканска, а во праистoријата се користела како мегалитска опсерваторија. Луѓето ја користеле за многу ритуали. Оттука ги набљудувале ѕвездите, цртале и пишувале на камењата...
Повеќе...
http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/238/23850126.jpgТуроператорот „Корендон“ додели шест високи признанија на шест хотели на охридската ревиера, за нивната работа и постигнати резултати во 2014 година. Тие признанија се со цел  да се зголеми инвентивноста и професионалноста во хотелската дејност. Тоа е традиционална...
Повеќе...
altМалкумина знаат за најдобрите места за посета во Македонија, кои се безбедни и убави, освен ако не сте оттаму, затоа решивме да ја составиме оваа листа, пишува во статијата на „Инсајдер манки“, финансиски веб-сајт од САД.

„Со Македонија владееле Римјаните, Грците...
Повеќе...
altЦоцев Камен, точка на планетата Земја кое буди силни емоции секогаш кога ќе помислам на него. Се сеќавам, беше мај 2007 година кога последен пат бев со поголема група ученици на ова свето место, познато во научната јавност како праисториска опсерваторија. Требаше да поминат...
Повеќе...
altКратово викендов пречека голем број туристи од земјава и странство, кои одлучија Велигденските празници да ги минат во малиот живописен град на Истокот. Дел од нив пречека Стевче Доневски, кој им ги покажа убавините на Кратово, а им ја раскажа велигденската традиција во...
Повеќе...
http://www.dalekoodposla.com/uploads/images/akvapolis_Segedin2.jpgМинистерството за транспорт и врски објави оглас за отуѓување две парцели градежно неизградено земјиште во Кратово, сопственост на Република Македонија.- Една градежна парцела предвидена со ДУП за дел од Урбана единица 1 Блок 2 со намена за изградба на Б5 хотелски...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=q5bZIQ1f54c

altВелинград е најрепрезентативното место за одмор, туризам и лекување во западните и северозападните Родопи. Тој е туристичка атракција од посебно значење за Бугарија. Се наоѓа во западниот дел на Чепинската Котлина, 49 км југозападно од Пазарџик, 130 км југоисточно од...
Повеќе...
altНа четири часа пешачење од Крива Паланка, преку манастирот Свети Јоаким Осоговски ќе стигнете до месноста наречена Калин Камен. Пред вас ќе здогледате детски парк, спортски игралишта, мало вештачко езерце, ловечка куќичка, букова шума, прекрасни ливади и една голема...
Повеќе...

Страница 3 од 8

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8235
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13608
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154486
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033553
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.