gogo

A+ R A-


Туризам

altЛуѓето трагаат по нови, неоткриени рајски места на Земјата, некогаш подготвени да платат дури и мало богатство за да ги видат. Но, не секогаш рајот е некаде далеку. Тој знае да биде на чекор од вас. Токму едно такво рајско место, природна недопрена убавина се наоѓа на...
Повеќе...
altПатувањето не збогатува со знаења,искуства и спомени.Нема ништо поубаво од проучување на нови места, култури, убавини, историја... Секој сака да патува, па така ние учениците од трета година остваривме едно патување, односно ја реализиравме предвидената екскурзија за...
Повеќе...
http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2016/04/1f6f2ac63755b9da9619796fb956617abf79a9ded11c2c18393f4c7a37ef07aa.jpgСаемите се единствената можност за квалитетно претставување на туристичката понуда, запознавање на нови деловни партнери, истражување на пазарот и поставување на темел за идната маркетинг стратегија. Туризмот како стопанска гранка неминовно се вклопува во трендовите...
Повеќе...
altМакедонското село, кое се наоѓа спроти манастирот „Свети Пантелејмон" во Горно Нерези на Водно, на територија на Општина Kарпош, е готово, пред извесно време беше објавено дека со оваа нова туристичка атракција ќе стопанисуваат хотел „Квинс“ и „Тинекс“.Владиниот...
Повеќе...
http://ohrigani.com/wp-content/uploads/2015/08/62.jpgАтрактивниот охридски хотел „Силекс“ блеска во новогодишно руво. Хотелот е преубав и што е најважно преполн за Нова година. „Силекс“ е целосно букиран уште пред недела-две и задоволни сме што хотелот е во топ форма, задоволно тријат раце од „Силекс“. Додаваат дека...
Повеќе...
altВо рамките на проектот „Програма за зачувување на природата во Македонија“ кој е финансиран од Швајцарската агенција за развој и соработка, од средства обезбедени од Фармахем ДООЕЛ Скопје и од Општина Кратово во висина од 954.204,оо денари, деновиве заврши изградбата на...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=6tDUJo8pGA0

 Во атарот на Шопско Рударе, веднаш под долот Врлеј, се издига Цоцев камен. По состав карпата е вулканска, а во праистoријата се користела како мегалитска опсерваторија. Луѓето ја користеле за многу ритуали. Оттука ги набљудувале ѕвездите, цртале и пишувале на камењата...
Повеќе...
http://q-ec.bstatic.com/images/hotel/840x460/238/23850126.jpgТуроператорот „Корендон“ додели шест високи признанија на шест хотели на охридската ревиера, за нивната работа и постигнати резултати во 2014 година. Тие признанија се со цел  да се зголеми инвентивноста и професионалноста во хотелската дејност. Тоа е традиционална...
Повеќе...

Страница 2 од 8

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска183
mod_vvisit_counterВчера6058
mod_vvisit_counterОваа недела18559
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец12121
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12813113
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.