gogo

A+ R A-


Д-р Љупчо Бојаџиев ја предаде должноста на новиот градоначалник Тодорче Николовски

Е-пошта Печати PDF

Во кабинетот на градочалникот на Кратово, денеска се одржа примопредавањето на функцијата градоначалник, каде досегашниот прв човек на градот д-р Љупчо Бојаџиев ја предаде должноста на новиот градоначалник Тодорче Николовски.
Екс-градоначалникот Бојаџиев го информираше Николовски дека Општината ја презема без денар долг, а со 12 милиони денари пари кои веднаш може да бидат искористени за продолжување на некои започнати проекти.
alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.