gogo

A+ R A-


Двајца кратовци го прекршиле полицискиот час, се соочуваат со драконска парична казна

Е-пошта Печати PDF

На подрачјето на општина Кратово во текот на изминатото деноноќие од слобода се лишени две лица кои не се придржувале до мерката забрана за движење на граѓани во временскиот период од 21.00 до 05.00 часот и против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Двајцата прекршители се соочуваат со драконска казна која изнесува 100 дневни глоби, или околу 2.000 евра.

Моментално во нашата општина 27 лица се наоѓаат во изолација и полицијата секојдневно ги проверува дали се во нивните домови.

извор - МИАПет лица го прекршиле полицискиот час, 44 граѓани се под медицински надзор, а 567 во изолација

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2578
mod_vvisit_counterВчера4624
mod_vvisit_counterОваа недела15709
mod_vvisit_counterМинатата недела28635
mod_vvisit_counterОвој месец163378
mod_vvisit_counterМинатиот месец179642
mod_vvisit_counterВкупно15554012
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.