gogo

A+ R A-


Кратовчанката Андреа Николова освои прва награда на фестивал за детски песни

Е-пошта Печати PDF

На детскиот фестивал „Распеани срца“, кој се одржа викендов во домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип, ученичката Андреа Николова од VIа одделение во ООУ „Кочо Рацин“ - Кратово, ја изведе песната со наслов „Лалињата цветаат за нас“ и се закити со заслужено прво место од стручното жири. Андреа ќе го претставува училиштето и градот Кратово и на интернационалниот детски фестивал во Босна „Што се пјесмом сања“, каде ќе се претстави со песната „Симпатија“.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8389
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13762
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154640
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033707
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.