gogo

A+ R A-


СОУ „Mитко Пенџуклиски“ купи минибус за превоз на учениците

Е-пошта Печати PDF

Средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ во Кратово изврши набавка на ново патничко возило, минибус „ИСУЗУ“ за потребите на учениците и вработените. Возилото со 27 седишта за патници во иднина ќе се користи за секојдневен превоз на ученици кои доаѓаат од селата во општината, а ќе биде користено и за ученички екскурзии и изведување на проектните активности.
Со набавката на возилото се планира во иднина да бидат заштедени средства кои досега се плаќаа на автопревозници од нашата општина.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.