gogo

A+ R A-


Пробштип

alt2.000 винички семејства од рано утринава немаат ниту телевизиски сигнал, ниту интернет. Во подметнат пожар утринава околу еден часот пеплосана е  опремата на Кабелската телевизија Винсат. Соседите велат дека за пожарот разбрале кога пожарникарите пристигнале за да го...
Повеќе...
http://www.kanal77.com.mk//mk/images/arhiva/05082013/rudnik_zletovo.jpgПолицијата поднесе кривична пријава против П.А.М. (70), К.М.(70), Н.М. (67), П.М. (43) сите од Индија и М.Б. (42) од Лондон - управители во ДПТУ „Индоминералс метал“ од Пробиштип и П.М. (43) од Индија, прокурист во „Индоминералс метал“, „ИММ Експлорејшн“и „ИММ Глобал логистик“ и против...
Повеќе...
13165982 1680097858918142 9140629690147227160 nПретстојниот викенд во Пробиштип не очекува возбудлив мото настан. Мото клубот „Black Eagles“ ќе го организира својот втор мото собир, а според агендата не очекува убав викенд за возење, дружење и уживање.

На настанот ќе можеме повторно да го проследиме настапот на стантерот...
Повеќе...
policijaibrzapomosНа 04.05.2016 година околу 15,15 часот во Пробиштип во кругот на АМД„Сообраќаен Центар“, М.С.(33) од Пробиштип, при замена на салолитни табли поставени на настрешница на еден од објектите во друштвото, во еден дошло до кршење на греда од настрешницата, при што истиот паднал на...
Повеќе...
altХρистијан Манасиевсκи од Пробиштип е победниκ во κатегоρијата бодибилдинг над 90 κг од Κупот на Маκедонија во бодибилдинг и фитнес κој се одρжа на 25.04 во СЦ ,,Боρис Тρајκовсκи" ,а беше во оρганизација на Бодибилдинг и фитнес федеρацијата на Маκедонија (ББФФМ). Бодибилдерот...
Повеќе...
http://itarpejo.org/images/stories/crna-reka/crna-reka-01-1.jpgВо текот на вчерашниот ден околу 12.05 часот во Полициската станица во Пробиштип, Ѓ.Н. пријавил дека во село Злетово на м.в.„Марена“ во водите на Злетовска река забележал човечки леш, за кој се сомневал дека е неговиот соселанец. Oд страна на ЈО и увидна група од НК за КР и ПС...
Повеќе...
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a5/Dreveno-Dobrevo-Lesnovo.JPGСтарец од пробиштипското село Добево во саботата паднал од патот од височина од околу 2,5-3 метри додека разговарал со лица кои растоварале вреќи од камион. 

Несреќата се случила околу 10.30 часот, кога седумдесет и деветгодишниот старец во еден момент додека разговарал...
Повеќе...
altОдбојкарите на ОК„Пробиштип“ ја имаат зад себе најуспешната сезона досега, во која остварија извонреден успех на двата фронта на кои се натпреваруваа. Во националните Куп натпревари пробиштипјани стигнаа до финалето, во кое загубија од фаворитот Шутова, додека во...
Повеќе...
altОдбојкарите на Шутова во машка и на Работнички во женска конкуренција го подигнаа трофејот во Купот на Македонија, откако вечерва во Пробиштип ги совладаа своите противници со максимални 3-0. Кичевци стигнаа до својата прв трофеј во клупската историја, и тоа на убедлив...
Повеќе...
altЉубителите на одбојката викендов ќе можат да уживаат во убавините на овој спорт, бидејќи утре (сабота) во спортската сала „Софија Петровска“ во Пробиштип се игра финалето на одбојкарскиот Куп во машка и женска конкуренција. Двојната програма ќе започне со женското...
Повеќе...

Страница 10 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска12
mod_vvisit_counterВчера8501
mod_vvisit_counterОваа недела13886
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154764
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033831
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.