gogo

A+ R A-


Пробштип

https://i.ytimg.com/vi/EMZJsaKor04/hqdefault.jpgСоветот на Општина Пробиштип денеска на последната седница за 2016 година го усвои буџетот за 2017 година. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Тони Тоневски, кој денеска го презентираше буџетот вели дека според проекциите основниот буџетот за наредната година во...
Повеќе...
kradec 3Вчера во 18.20 часот во Пробиштип, во приватно претпријатие непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво во обид.

Сторителот влегол и од вработената, која е сопственик на фирмата, побарал пари. Вработената успеала да го фати пиштолот на сторителот, но истиот...
Повеќе...
altСе одигра и петтото коло од најсилното одбојкарско првенство во Македонија во машка и женска конкуреција.

Кај мажите без грешка продолжуваат екипите на Струмица и Пробиштип ВА кои со максимални 3:0 беа подобри од Шутова и УГД Студент во рамките од петтото коло оваа...
Повеќе...
altПробиштип ВА како гостин за само 44 минути игра го совлада на убедлив начин тимот на Лирија со 0-3, додека Струмица на домашен терен во дербито со Вардар славеше со 3-0. На победа се радуваше и актуелниот шампион Шутова, кој беше подобар од УГД Студент со 3-0, додека во...
Повеќе...
final-kariera-mkДенеска официјално беше лансиран KARIERA.mk – новиот македонски сервис за поврзување на компаниите со кандидатите за вработување кој произлезе како резултат на заедничката соработка помеѓу тимови со над 10 годишно искуство во HR и IT индустријата.

KARIERA.mk ќе нуди преглед на...
Повеќе...
Резултат со слика за ок пробиштипОдбојкарите на Струмица и Пробиштип и по третото коло во Првата одбојкарска лига на Македонија за мажи го задржаа максималниот ефект, откако дојдоа до нови, трети победи. Струмица на гости славеше кај Лешок со 0-3, додека исто така на гостински терен и Пробиштип ВА се...
Повеќе...
altВо општина Пробиштип почнува реконструкцијата на улицата „11 Октомври“ и изгардба на нов секундарен плоштад. Градоначалникот Тони Тоневски денеска потпиша договор со компанијата Урбан инвест за раелизација на овие два проекти.

Средствата за реализација се...
Повеќе...
altАмбасадорката на Швајцарија, Сибил Сутер Тајада, денес беше во Пробиштип. Целта на посетата е лично да се увери во функционалноста и одржувањето на форумските буџетски сесии, кои се исклучително важни и за локалното население и за општината, јавува регионалната...
Повеќе...
toniПред зградата на домот на културата во Пробиштип градоначалникот на општина Пробиштип Тони Тоневски го претстави новиот проект за реновирање на зградата во соработка со Република Бугарија. Овој проект е во влупна вредност од околу 158.000 евра за општина Пробиштип и нешто...
Повеќе...
zletovoЗапочна редовното ископување олово-цинкова руда од рудникот „Злетово“ кај Пробиштип, откако беа завршени  сите административно-технички процедури и подготвителни постапки за непречен старт со работа, соопшти денеска концесионерот на руднокот, бугарската компанија...
Повеќе...

Страница 6 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8204
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13577
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154455
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033522
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.