gogo

A+ R A-


Пробштип

Фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“.Екипата на Пробиштип ВА се избори за првото историско финале од домашниот шампионат, откако и во реванш средбата од полуфиналето славеше над Борец, денес во Велес со резултат од 0-3 во сетови (24-26, 23-25, 27-29).

Така екипата од Истокот на Македонија ја потврди победата од првиот...
Повеќе...
http://kanalplus.mk/wp-content/uploads/2016/04/12993322_624408781057990_7980330843095601033_n-660x330.jpgПо двата пораза од Струмица и Борец, одбојкарите на Пробиштип ВА ја препуштија лидерската позиција и завршија на второто место во регуларниот дел од сезоната. Тоа значи дека во следната фаза од шампионатот ќе ги вкрстат копјата со третопласираниот Борец Велес, додека...
Повеќе...
altАПЕЛ ОД ЛЕСНОВСКОТО БРАТСТВО:

ДО СИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЈАНИ,
БРАЌА И СЕСТРИ ВО ХРИСТА!

Драги браќа и сестри, во овие денови на страдање и голгота за нашата Татковина и нашиот православен македонски народ, имајќи болка и тежина за сè што се случува околу нас...
Повеќе...
alt

Рано утрово во 5 часот е ограбено казино во Пробиштип. Како што информираа од полицијата во казино „Деслото“ непознато машко лице маскирано со закана со нож од вработениот одзело 10.000 денари, по што се дал во бегство.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

altВо 11 часот и 30 минути во Пробиштип на крстосницата од улицата „Македонски Револуционери“ и регионалниот пат Р-1205, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Даеву Ланос“ со штипски регистерски ознаки управувано од 58-годишниот штипјанец П.К. и возило „Фолксваген...
Повеќе...
http://www.novini.bg/uploads/news_pictures/2012-16/big/domakini-v-nadprevara-za-naij-dobyr-zelnik-v-s-jabokryt-66909.jpgВкупно 200 домаќинки од 18 општини од земјава и странство утре ќе бидат дел од манифестацијата „Зелникот на баба“, која по шестти пат ќе се одржи на Градскиот плоштад во Пробиштип.

Раде Илиевски од општина Пробиштип на денешната прес-конференција рече дека сите подготовки...
Повеќе...
фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“

ОК ,,ПРОБИШТИП ВА" - ОК,,УГД СТУДЕНТ" 3:0 (25:16;25:13;25:17)

фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“

altПо изненадувачката елиминација во купот од аутсајдерот Лешок, актуелниот лидер во Првата одбојкарска лига на Македонија, составот на Пробиштип ВА го задржа максималниот ефект, откако во рамки на 9. коло славеше на гостински терен кај Вардар (0-3), за кого ова беше прв...
Повеќе...

Страница 4 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8138
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13511
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154389
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033456
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.