gogo

A+ R A-


Пробштип

altГрадска капела со површина од 300 м2, опремена со ладилници по сите стандарди за погребалните услуги, до крајот на годината треба да биде изградена во општина Пробиштип.

Градската капела се гради на барање на граѓаните, кои пред донесување на општинскиот буџет во рамки на...
Повеќе...
altПо тридневната фестивалска забава во Кратово, музичките возбудувања повторно продолжуваат на истокот од земјата. Пехчево, гратче со 3.000 жители, е подготвено да пречека околу 70.000 гости за четиридневното издание на Фестивалот на трубите. Овој своевиден бренд на општината...
Повеќе...
altДве лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила во 14.15 минути на регионалниот пат Пробиштип-штипско село Крупиште.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила меѓу товарно возило-комбе марка „Фолксваген“ и автомобил...
Повеќе...
altТатко и син од Пробиштип се скарале, по што дошло до истрели од огнено оружје.

На 05.07.2016 година во 21,20 часот во Пробиштип, на ул.„Јаким Стојковски“, во куќата сопственост на В.С.(59), настанала расправија помеѓу В.С. и неговиот син Г.С.(35), кој живее во Скопје.
Г.С. го земал...
Повеќе...
altСо средства во висина од 14,5 милиони денари ќе се санира свлечиштето на регионалниот пат Пробиштип-Штип во близина на населеното мест Неокази. Ова свлечиште се санира со пари од ЕУ, а проектот го имплементира УНДП. Градежните активности започнаа денес и ќе траат до...
Повеќе...
http://mojportal.mk/uploads/ckfinder/userfiles/images/2014/mart%202014/Lesnovskite%20vodenicarski%20pesteri/Lesnovskite-vodenicarski-pesteri7.jpgЛесновскиот манастир е магнет за туристи, а наскоро и лесновските испоснички пештери ќе станат подостапни за големиот број туристи што се помасовно доаѓаат во овој крај. Пештерите кои во минатото служеле како испоснички ќелии на голем број монаси, наскоро ќе добијат...
Повеќе...
3Во штипската Клиничка болница е хоспитализиран 68 годишен од Крива Паланка, кој бил овчар во пробиштипскиот регион, кој е каснат од змија шарка. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска вели дека пациентот е надвор од животна опасност, а лекарите од...
Повеќе...

Страница 9 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска7975
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13348
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154226
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033293
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.