gogo

A+ R A-


Пробштип

Фотографија на Eli Jakovska.Најдобрата фудбалерка во македонското првенство, Ели Јаковска, ја продoлжува кариерата во Турција. Договорот на 22-годишната Јаковска со турскиот гигант е на една година. Таа претходно играше и за Спартак Суботица, а во Бешикташ се сели од редовите на македонскиот првак...
Повеќе...

Beach Volleyball Probistip 2017 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

alt"BEACH VOLLEYBALL PROBISTIP 2017"

Дата: 25.08.2017 и 26.08.2017 година
Локација:Аква Парк Пробиштип
Турнир:Машки,Женски и Женски U18
Награден фонд:1000 евра.

Програма
25.08.2017г. (утрински термини) Ж U18
25.08.2017г.(попладне и навечер) женски и машки
26.08.2017г. претпладне и попладне сите три...
Повеќе...
altПробиштип викендов очекува над 10.000 гости на фестивалот „Summer festival“ којшто четвртa година го организира општината.

Советникот за јавни дејности во општината Раде Илиевски на денешната прес-конференција рече дека за разлика од претходните фестивали, годинава имаат три...
Повеќе...

Се асфалтираат улици во Пробиштип

altВо Пробиштип интензивно се асфалтираат улици во должина од 1.700 метри. Градоначалникот на општина Пробиштип, Тони Тоневски кој изврши увид на градежните работи рече дека се поставува завршниот слој на асфалт на  помалите улички, а во Барбаревско маало поради...
Повеќе...
За овие компири сите зборуваат – ние рецептот го делиме со васСостојки:

500 гр компир

200 гр брашно

40 гр маргарин

50 мл вода

вегета

150 гр рендан кашкавал

200 гр сусам

сол

маслоПодготовка:Компирот се лупи, се сече на коцки и се вари во солена вода. Потоа се цеди и се става да упие.Се додаваат маргарин и вегета, па брашно и вода и се прави...
Повеќе...
http://www.novosti.rs/upload/thumbs/images/2016//02/3n/16%20(2)_620x0.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=FhyXZvYMh8c

altизвор - http://religija.mk/v-nedela-gavril-lesnovski-i-oficijalno-ke-bide-proglasen-za-svetec/
Гаврил Светогорец, епископ Велички, од Манастирот во Лесново на 28 мај 2017 година (недела) ќе биде прогласен за светец во штипската црква „Свети Никола“, каде ќе бидат изложени неговите мошти и иконата со неговиот лик...
Повеќе...
altЛидерот по регуларниот дел од одбојкарскиот шампионат, одбојкарите на Струмица поведоа со 2-0 против Пробиштип во финалето од плеј-офот за првак на Македонија. Натпреварот се одигра во извонредна атмосфера, но и тоа не беше доволно за позитивен резултат на Пробиштип, па...
Повеќе...
altПолицијата поднесе кривична пријава против Љ.М. (29) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.Во јануари 2017 година пријавениот неовластено набавил пиштол за...
Повеќе...

Страница 3 од 32

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8421
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13794
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154672
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033739
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.