gogo

A+ R A-


Градска

kucinja glutnica copor skitniciЧетири-пет кучиња напаѓаат кого стигнат, а десетина граѓани на Кратово минаа најлошо, со каснувања по телото, алармираат жителите кои живеат во на улицата „Јосиф Даскалов“ и во близина на Радин мост.
-Ова станува неподносливо. Се појавија од никаде, порано не сме ги...
Повеќе...
alt      Министерството за труд и социјална политика и УНИЦЕФ, во соработка со СОС Детско Село Македонија, на 1 јуни 2018 година ја отпочнаа кампањата за промоција на згрижувачки семејства  „На секое дете му треба семејство“ која има за цел да ги поттикне граѓаните да...
Повеќе...
Средба на ветераните на Социјалистичката партија во КумановоСоцијалистичката партија на Македонија (СПМ), општинска организација Куманово,  денеска ги собра ветераните, за да им се заблагодари за досегашната работа и да им оддаде признание за улогата во развојот и опстојувањето на партијата.

На средбата со сопартијците...
Повеќе...
altОколу 200 пензионери од Кратово, Крива Паланка, Куманово, Злетово и Пробиштип, покажаа дека животот во седмата и осмата деценија може да биде интересен и полн со уживање. Членовите на петте пензионерски здруженија со несвојствена енергија за нивните години, цели два часа...
Повеќе...
altпишува - Теодора Манева, ученик во трета година во СОУ „Митко Пенџуклиски“ Кратово
Истанбул претставува најпосакувана европска дестинација. Тој е еден од најголемите градови во светот со население од 14.657.434 жители, град со многу имиња кој се наоѓа на два континента...
Повеќе...
altЃорѓи Цветков е новиот в.д. директор на средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ во Кратово. Тој на оваа позиција дојде на местото на Царка Петковска, која во изминатите шест месеци беше вршител на должноста директор.

Цветков е дипломиран професор по математика...
Повеќе...
altВисоката школа за новинарство и за односи со јавноста, во партнерство со Институтот за различности од Лондон и дневниот весник „Нова Македонија“ ги додели наградите за најдобрите средношколски медиумски производи добиени на конкурсот „Изрази се преку медиумите“ на...
Повеќе...

„Фиќо“ усмрти жител на Којково

Е-пошта Печати PDF
Резултат со слика за којковоЖител на Којково загина кога неговото возило се придвижило кон него и го удрило. Педесет и едногодишниот маж Стојан С. од кратовско, според пријавата, бил на гости кај свој пријател од истото село, тргнал да си оди и влегол во своето патничко моторно возило „застава 750“, го...
Повеќе...
clip_image002Општина Кратово е во подготвителни активности за аплицирање на проектот Општинско – корисна работа 2018 кој оваа година предвидено е да се реализира во периодот од 01 август 2018 до 01 февруари 2019 година. Со цел креирање на активности според потребите на граѓаните ја...
Повеќе...

Страница 9 од 91

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1482
mod_vvisit_counterВчера5979
mod_vvisit_counterОваа недела1482
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец216728
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12796036
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.