gogo

A+ R A-


Градска

altСредното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ во Кратово изврши набавка на ново патничко возило, минибус „ИСУЗУ“ за потребите на учениците и вработените. Возилото со 27 седишта за патници во иднина ќе се користи за секојдневен превоз на ученици кои доаѓаат од селата...
Повеќе...
alt19 пациенти не успеаа да се изборат со корона вирусот во изминатото деноноќие. По четворица починати има од Скопје и Крива Паланка, од кои еден има 40 години. Останатите починати се на возраст од 53 до 87 години. Од нив двајца се починати вон, останатите се починати во болнички...
Повеќе...
altВо 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, политичар, претседател на Социјалистичката партија на Македонија и пратеник со долгогодишен стаж во Собранието. Завршил Рударско-геолошки факултет и беше генерален директор на Рударско-индустрискиот комбинат...
Повеќе...
altВо последните 24 часа се направени 3.353 тестирања, а регистрирани се 1.168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-513, Куманово-68, Дебар-6, Штип-27, Прилеп-77, Тетово-65, Струга-40, Велес-36, Битола-58, Охрид-25, Кавадарци-29, Гостивар-30, Гевгелија-5, Струмица-33, Крива Паланка-5, Радовиш-7, Крушево-3...
Повеќе...
altДваесет и едно лице починаа за 24 часа по компликации од ковид-19, а од 1.325 тестови, регистрирани се 565 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство.

Новозаболените се од: Скопје-230, Куманово-35, Штип-13, Прилеп-65, Тетово-39, Струга-1, Велес-27, Битола-15, Охрид-3...
Повеќе...
altВо овие тешки времиња за бизнисот, предизвикани од коронакризата, потегот на бутикот „My Way“ лоциран во трговскиот центар во Радишани е светол пример кој треба да го следат сите компании. Сопствениците на бутикот Сашо и Сашка Георгиевски, како општествено одговорна...
Повеќе...
altПолицијата успеала да открие и да приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

–На 22 септември, во периодот од 10.30 до 11.00 часот на автобуска постојка на улицата 11 Октомври во Скопје, Ј.П(67) од Кратово...
Повеќе...
altКРАТОВО 24, активни 0 (нула)

• Скопје 6832, активни 650

• Куманово 1741, активни 183

• Дебар 282, активни 40

• Штип 1249, активни 57

• Прилеп 658, активни 123

• Тетово 1413, активни 166

• Струга 664, активни 60

• Велес 317, активни 33

• Битола 290, активни 57

• Охрид 421, активни 49

• Кавадарци 230...
Повеќе...
altВкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17200, бројката на оздравени пациенти е 14312, на починати е 712, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2176. Денеска се регистрира еден контролен тест од...
Повеќе...
altМинистерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 484 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-9, Дебар-1, Прилеп-5, Тетово-3, Гостивар-1, Гевгелија-12 (странски државјани), Струмица-1, Радовиш-1, Кочани-1, Пробиштип-1, Делчево-1...
Повеќе...

Страница 2 од 94

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1001
mod_vvisit_counterВчера10683
mod_vvisit_counterОваа недела52782
mod_vvisit_counterМинатата недела57648
mod_vvisit_counterОвој месец116849
mod_vvisit_counterМинатиот месец256384
mod_vvisit_counterВкупно15067355
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.