gogo

A+ R A-


Градска

altУПИС НА УЧЕНИЦИ ВО ПРВА ГОДИНА ВО СОУ „МИТКО ПЕНЏУКЛИСКИ” – КРАТОВО ЗА УЧЕБНАТА 2020/2021 ГОДИНА

Во прва година ќе се запишат 136 ученици во 4 паралелки со настава на македонски јазик според наставните планови и програми за

Гимназиско образование - 68 ученици, 2 паралелки - 60...
Повеќе...
kratovo2Во изминатите 24 часа се направени 113 тестирања, а потврдени се 7 нови случаи на КОВИД-19 и тоа во: Скопје-1, Прилеп-1, Тетово-4 и Кратово-1, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Тоа значи дека, официјално, од денес и нашата општина се најде на мапата на...
Повеќе...
altСоцијалниот дијалог што го води ССМ дава резултати. Прифатени се барањата за исплата на надоместоците и додатоците на вработените во јавниот сектор, соопшти Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) во врска со владината одлука од 46. седница.

Притоа потенцира дека...
Повеќе...
altСоочени со апсурдниот феномен кратење на т.н. додатоци на плата за месеците април и мај напоменуваме дека по донесувањето на уредбата за организирање настава во вонредни услови (почнувајќи од 23 март годинава) ние наставниците бевме принудени како знаеме и умееме со...
Повеќе...
84224914_2622856387961651_4758792943282683904_nГрадскиот зелен пазар ќе биде отворен во четврток на 16 април 2020 год., а во насока на запазувањето на мерките за заштита од вирусот Ковид-19 на Министерството за здравство ќе работи од 07 до 13 часот со продажба на земјоделски и прехрамбрени производи.

ЈП Кратово ќе изврши...
Повеќе...
altСледниве четири маркети на подрачјето на општина Кратово се пријавија за достава на намирници до домовите на граѓаните кои ќе изразат интерес. Заинтересираните може да ги контактираат на броевите подолу.
– Роберт Дац 078 309 309 (Роберт Крстевски)

– Три Срца Коперација 070 530...
Повеќе...
altСпоред последните информации денеска има 72 новозаболени пациенти со коронавирусот. Вкупниот број на заразени изнесува 555, информираат од Минстерството за здравство.

И додека, Куманово овој викенд живее под целосен карантин, Кочани сосема идентично како Куманово побара...
Повеќе...
altДоколку ситуацијата не дозволува учениците да се вратат во училниците до крајот на тековната наставна година, завршните сумативни оценки ќе бидат засновани на резултатите што ги постигнале учениците во текот на целата година преку редовната настава, како и преку...
Повеќе...

Страница 3 од 93

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2236
mod_vvisit_counterВчера6058
mod_vvisit_counterОваа недела14946
mod_vvisit_counterМинатата недела46511
mod_vvisit_counterОвој месец150448
mod_vvisit_counterМинатиот месец180147
mod_vvisit_counterВкупно13875202
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.