gogo

A+ R A-


Градска

child holding teddy bearИ З В Е С Т У В А Њ Е

ЈУ Центар за социјална работа Кратово, со цел зголемување на бројот на згрижувачки семејства, со подршка на локалната самоуправа при општина Кратово и Агенцијата за вработување ПЕ Кратово организира ТРИБИНА – Згрижувачки семејства „Помогни и...
Повеќе...
altВо духот на одржување на добрите традиции, средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ од Кратово и годинава организира новогодишен базар. Во пресрет на претстојните новогодишни и божиќни празнувања, базарот ќе биде богат со многу изненадувања и учениците...
Повеќе...
Меѓународна изложба на уметничка фотографија „Коритон“

http://www.youtube.com/watch?v=tGeb-wRBCgY

altНа 10.12.2018 година во 17.30 часот во Скопје, пријавено е дека на улица „Христо Татарчев“, две непознати лица, со употреба на физичка сила и тврд предмет извршиле разбојништво над М.Н.(29) од  Кратово и му одзеле мобилен телефон и 600 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на...
Повеќе...
Фотографија на Julija Macievska.http://www.youtube.com/watch?v=YEymAnG3bDc

Донирајте и помогнете и на Неделка Чукчуковска од Кратово да замине на рехабилитација во RENONA Rehabilitation Semmering, Austria.

Донирајте на следните броеви без префикс.

143-454 ТЕЛЕКОМ

143-464 ВИП/ОНЕ

Сметка за донации 210 5016724851 07

Неделка Чукчуковска

НЛБ банка АД...
Повеќе...
altРеномираниот синџир на продавници „ПАКЕТ МАРКЕТ“ во сабота (1 декември) го слави 6-тиот роденден на маркетот во Кратово. Притоа ги поканува сите граѓани на Кратово и околината да го посетат маркетот и да бидат дел од славеничката атмосфера, со дегустација на разни...
Повеќе...
altСудбината и скрои живот на Иванка Трендафиловска каков таа не би посакала ниту на најголемиот непријател. Без животен сопатник, во распадната куќарка во Кратово, ја чува својата неподвижна 80-годишна мајка, а повеќе од десет години го расте и воспитува детето на својот...
Повеќе...
altПриказната започна на 2 декември 2012 година. Од тогаш поминаа 6 години, а приказната се уште трае. И не само што трае, туку е успешна приказна.
„ПАКЕТ МАРКЕТ“ денес е омиленото место за пазарење во Кратово. Жителите на малото живописно гратче и околните села секојдневно ја...
Повеќе...

Страница 6 од 91

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1061
mod_vvisit_counterВчера5979
mod_vvisit_counterОваа недела1061
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец216307
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12795615
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.