gogo

A+ R A-


Спорт

altФудбалерите на Силекс веќе неколку дена се наоѓаат на подготовки во Охрид, каде одиграа и два дуела против албански клубови кои летово ќе играат во еврокуповите. По минималниот пораз од шампионот Теута Драч со 0-1, попладнево кратовци го надиграа тимот на Лачи и го...
Повеќе...
altПочна реконструкцијата во прволигашот од Кратово. Целта е зацртана, експресно враќање во елитното друштво, каде реално Силекс и припаѓа, а првиот чекор е веќе направен. Прославеното име на Силекс, Стевица Ристиќ, седнува во директорската фотелја на клубот од Кратово, како...
Повеќе...
altИспаѓањето на Силекс од елитата доведе до прекин на договорите на играчите со клубот, а тоа значи дека тргна потерата по нивен ангажман во нови клубови. Се чини, првиот кој ќе повлече нога е капитенот Ангелчо Тимовски, кој дознаваме дека е пред потпис со шампионот...
Повеќе...
altСилекс последната пречка за освојување на третиот трофеј во Националниот куп ќе ја има во екипата на Академија Пандев. Тренерот на Силекс, Горан Симов вели дека е време по 24 години пауза трофејот да се врати во Кратово.

„Максимално сме мотивирани, по цели 24 години сакаме...
Повеќе...
altСилекс – Тиквеш и Ренова – Охрид ќе се сретнат во баражот за опстанок во Првата македонска фудбалска лига, одлучи денешната ждрепка. Силекс заврши како 9. во ПМФЛ, додека Тиквеш беше втор во ВМФЛ – Исток. Овој натпревар ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“.

Од...
Повеќе...

Силекс - Борец 1-1 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=K50-cdcz97o

alt

http://www.youtube.com/watch?v=hnhcwERVKBw

Полувреме: Тврдо, борбено играат Струга Трим Лум и Силекс, но мрежите мируваат!http://www.youtube.com/watch?v=wulGh6lk19s
СТРУГА ТРИМ ЛУМ – СИЛЕКС 0:1 (0:0)

Судија: Крумислав Ѓорѓиев (Штип). Стрелци: Каракамишев 82. (СИЛ). Ж. Картони: Јахја, Таири, Ристевски, Б. Шабани (СТР), Мустафов, Ј. Серафимовски, Ивановски (СИЛ). Ц. Картони: Јахја 84. (СТР).

Играч на натпреварот: Ристе...
Повеќе...
altПо денешниот пораз од Шкендија, фудбалскиот прволигаш Силекс го допре дното и се најде на позиција која води во второлигашкото друштво. Единствено одамна отпишаната Беласица стои полошо на прволигашаката табела, додека кратовци се заковани на претпоследната позиција...
Повеќе...

Силекс - Шкупи 1-3 (ВИДЕО)

Може да биде слика на еден или повеќемина и текст

http://www.youtube.com/watch?v=HLj642fUyNw

Страница 2 од 125

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска8350
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13723
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154601
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033668
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.