gogo

A+ R A-


Спорт

altМечевите меѓу Силекс и Победа од Прилеп од секогаш не биле многу убави за гледање, но затоа биле полни со жар, искри на теренот, провокации од двете страни. Во склад со традицијата, не е исклучено и утре оваа пресметка да донесе голема и беспоштедна битка на теренот, а...
Повеќе...
altКусо траеше авантурата на српскиот интернационалец Стефан Милосављевиќ во дресот на Силекс. Поради нарушување на клупската дисциплина, тренерот Жикица Тасевски му даде „шут-карта" на српскиот интернационалец кој летово пристигна во Кратово.

Новакот во тимот...
Повеќе...

Mbappe vs Cech??? Ma neeeee, Mbella vs Kobetic!!!

alt

alt


http://www.youtube.com/watch?v=fNeYqFskniE

alt

altФудбалерите на Силекс не стартуваа најдобро во новата фудбалска сезона, освојувајќи само еден бод на двата воведни меча. Дома неочекувано ремизираше со Шкупи, а на гости загуби од Работнички. За разлика од нив, Ренова оствари изненадувачка победа на гости со Работнички...
Повеќе...
althttp://www.youtube.com/watch?v=WCBDI6G5s-o
1/16 ФИНАЛЕ, КУП НА МАКЕДОНИЈА

Братство Влазними – Силекс 0:7 (Иванов 32, Љамчевски 42, Драшковиќ 45+1, 62, Алексовски 64, 81 пенал, Митевски 66)

Кораби – Борец 1:0 (Клобучишта 69 пенал)
Влазерими – Беласица 0:4 (Џонов 41, Милушев 50, Сулев 70, Ѓоргиев 80)
Вардар Неготино...
Повеќе...
altПопладнево (17 часот), фудбалерите на Силекс ќе се обидат да го трасираат патот во осминафиналето на националниот Куп. Пречката се вика Братство - Влазними, третолигаш кој не би требало да биде „мина“, со оглед на квалитетот што го поседува.
-За нашиот противник не знаеме...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=k-_l43-Dz3Y

alt

altВикендов почнува новото фудбалско првенство, а на стартот две фудбалски дербиња. Утре шампионот Шкендија го пречекува Вардар, а во недела (17 час), се игра малото дерби во Кратово меѓу Силекс и Шкупи. Чаирчани се големи должници на кратовци, токму тие во последното коло им...
Повеќе...

Страница 10 од 119

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5731
mod_vvisit_counterВчера5880
mod_vvisit_counterОваа недела18049
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец11611
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12812603
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.