gogo

A+ R A-


Спорт

altЈуни е месецот во кој нашите прволигаши ги стартуваат подготовките за наредната сезона, а ФК Силекс ќе биде првиот прволигаш кој ќе ги запали моторите. Имајќи предвид дека поголемиот дел од клубовите имаа мини подготовки пред 2-3 недели, а кратовци тогаш одмараа, логично е...
Повеќе...
altПет заразени фудбалери во Ренова!
Двајца заразени во Шкендија!
Македонија ЃП почна, па ги прекина сите активности во следниот период!
Шкупи и Струга Трим Лум не сакааат коронавирус тест, бидејќи не му верувале на Синдикатот на фудбалери и Аџибадем!
Вардар, Работнички...
Повеќе...
altЗА КОГО СЕ ГРИЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФФМ МУАМЕД СЕЈДИНИ?

ЗА ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ И ИНТЕРЕСИ НА ЕДЕН ИЛИ ДВА МАКЕДОНСКИ ПРВОЛИГАШИ, НО СИГУРНО НЕ И ЗА ЗДРАВЈЕТОНА ФУДБАЛЕРИТЕ И ФУДБАЛСКИТЕ РАБОТНИЦИ И НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА!!!

Зошто Муамед Сејдини во време кога пандемијата на корона...
Повеќе...
New rules: Flat footballsФудбалската федерација на Македонија пред претставниците на клубовите денес презентираше три можни сценарија за завршување на натпреварувачката сезона 2019/2020. Клубовите ќе треба да се изјаснат за едно од трите понудени сценарија, а одлуката за првенството од Прва МФЛ...
Повеќе...
alt1.Раскажи ни за твоите први фудбалски чекори?

Во принцип од многу мал го засакав фудбалот бидејќи во моето семејство постојано се гледаше фудбал, па така дојде и мојата желба за играње. Првите чекори ги направив во фудбалскиот клуб Љуботен на 8 години по инсистирање на...
Повеќе...
Фудбал; Македонија на првата позиција во четвртата група - ALSAT-MСостанокот на извршниот комитет на УЕФА и според првите, неофицијални информации од него, европската куќа на фудбалот ќе ја важи актуелната состојба на табелите при решавањето кои екипи ќе играат во нејзините натпреварувања.

Англиските медиуми пишуваат дека...
Повеќе...
altАко се погледне статистиката, не е чудо што кратовски Силекс зачудувачки се најде при врвот на првенствената табела. Верувале или не, кратовци се во неверојатна серија од 10 меча без пораз, девет во првенството и еден во купот. Избраниците на Симов последниот пораз го...
Повеќе...
Фотографија на KF Shkëndija.Дербито на колото во Кратово меѓу Силекс и Шкендија заврши без голови, иако и двете екипи може да жалат по бодовите. Силекс беше далеку подобар противник во првиот дел, но Дарко Гроздановски и Кристијан Костовски не реализираа за водство на кратовци.
Во вториот дел...
Повеќе...
altАко некој играч оставил длабока трага во последниве десетина години во дресот на Силекс, тоа дефинитивно е Филип Дурански. Но, секоја убава приказна си има свој крај, па така и оваа. Капитенот на „црвено-сините“ од Кратово зимава си замина од Кратово и стави потпис за...
Повеќе...
Фотографија на Ένωση Πανασπροπυργιακού - Δόξας Ασπροπύργου.Довчерашниот бек на Силекс, Стефан Коцев, кариерата ја продолжува во соседна Грција. Тој денес потиша за грчкиот третолигаш Еносис Аспропиргос. Иако се очекуваше тој да се врати во матичниот клуб Брегалница, сепак, се одлучи на прв трансфер во неговата кариера надвор од...
Повеќе...

Страница 8 од 126

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.