gogo

A+ R A-


Спорт

altКога на Силекс не му оди, се знае кој го гаси пожарот. Момчило Митевски - Моцо по пауза од точно две години се враќа на кормилото на кратовскиот прволигаш, како спасител кој треба да го извлече тимот од дното на табелата и да го врати во безбедната зона.

УО на ФК Силекс ја...
Повеќе...
altКога на тимот подолго време не му оди, не се менува цел тим, туку тренер. Ова непишано фудбалско правило го видовме денеска во практика, откако Силекс ремизираше на свој терен со Македонија ЃП, а по мечот тренерот Жикица Тасевски си поднесе неотповиклива оставка. На Силекс...
Повеќе...

Силекс - Македонија ЃП 1-1 (ВИДЕО)

alt

alt

http://www.youtube.com/watch?v=CFiTRSYf53o

Силекс - Шкендија 1-2 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=Jd9CF5VOtpk

altФудбалерите на Силекс денес (15.30ч.) треба да заборават на сите трауми од минатото кога играле против Шкендија и со три бода да се вдомат во горниот дел од табелата. Статистиката во пресрет на денешниот дуел меѓу Силекс и Шкендија вели дека Шкендија е голем фаворит, но на...
Повеќе...
alt

КМФ Кратово-КМФ Шкендија 10-1
2 коло Прва лига во футсал

Горан Арсовски х4
Дарко Јовановски х2
Бобан Начковски х1
Драган Стефанов х1
Валентино Михајлов х1
Никола Јовановски х1

http://www.youtube.com/watch?v=_-Y8afSm_sc


altВечерва (19 ч.) футсал играчите на КМФ Кратово ќе ја имаат првата претстава пред домашната публика против составот на Шкендија. Атмосферата во тимот е на највисоко ниво и покрај поразот во првото коло од Гемиџии со 4-9. Имено, од клубот информираат дека поради неправилости...
Повеќе...
altДенеска во просториите на ФФМ беше одржана ждрепката за осминафиналните дуели во Купот на Македонија, а дефинитивно најинтересната пресметка ќе се игра во Скопје каде Вардар и Македонија ЃП ќе имаат градско дерби. Покрај дуелот на скопските екипи, за одбележување е тоа...
Повеќе...
altПаузата поради настапот на репрезентацијата во Лигата на нациите, фудбалерите на Силекс ја искористија за одигрување на две пријателски средби. На првата Силекс ја совлада екипата на Гоблен од Куманово со 5-0, а попладнево кратовци беа подобри од Работник Лозово со 5-1...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=3VdnAQefDV4

alt

Страница 9 од 119

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5744
mod_vvisit_counterВчера5880
mod_vvisit_counterОваа недела18062
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец11624
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12812616
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.