gogo

A+ R A-


Спорт

altНашиот претставник во квалификациите во ЛШ, прволигашот Силекс од Кратово, одлучи летните подговотвки да ги спроведе во Кратово, подготвувајќи се за настап во фудбалска Европа и настап во ПМФЛ во претстојната сезона. Дел од спаринг-противниците со кои ќе се одиграат...
Повеќе...
altФудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и комисијата за лиценцирање очекувано го оставија Вардар без лиценцата поради долгови и несредени финансии. Ова е сеуште неофицијално, но според наши сознанија комисијата денес веќе донела таква одлука.

Вардар за утеха ќе ја...
Повеќе...
altМакедонскиот голман Мартин Богатинов нема да менува средина и ќе остане да брани на Кипар и наредната сезона.

Богатинов, кој има 34 години, стави потпис на нов едногодишен договор со Етникос Ахна. Чуварот на мрежата е дел од колективот од 2015 година, па беше лесно двете...
Повеќе...
altЈуни е месецот во кој нашите прволигаши ги стартуваат подготовките за наредната сезона, а ФК Силекс ќе биде првиот прволигаш кој ќе ги запали моторите. Имајќи предвид дека поголемиот дел од клубовите имаа мини подготовки пред 2-3 недели, а кратовци тогаш одмараа, логично е...
Повеќе...
altПет заразени фудбалери во Ренова!
Двајца заразени во Шкендија!
Македонија ЃП почна, па ги прекина сите активности во следниот период!
Шкупи и Струга Трим Лум не сакааат коронавирус тест, бидејќи не му верувале на Синдикатот на фудбалери и Аџибадем!
Вардар, Работнички...
Повеќе...
altЗА КОГО СЕ ГРИЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФФМ МУАМЕД СЕЈДИНИ?

ЗА ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ И ИНТЕРЕСИ НА ЕДЕН ИЛИ ДВА МАКЕДОНСКИ ПРВОЛИГАШИ, НО СИГУРНО НЕ И ЗА ЗДРАВЈЕТОНА ФУДБАЛЕРИТЕ И ФУДБАЛСКИТЕ РАБОТНИЦИ И НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА!!!

Зошто Муамед Сејдини во време кога пандемијата на корона...
Повеќе...
New rules: Flat footballsФудбалската федерација на Македонија пред претставниците на клубовите денес презентираше три можни сценарија за завршување на натпреварувачката сезона 2019/2020. Клубовите ќе треба да се изјаснат за едно од трите понудени сценарија, а одлуката за првенството од Прва МФЛ...
Повеќе...
alt1.Раскажи ни за твоите први фудбалски чекори?

Во принцип од многу мал го засакав фудбалот бидејќи во моето семејство постојано се гледаше фудбал, па така дојде и мојата желба за играње. Првите чекори ги направив во фудбалскиот клуб Љуботен на 8 години по инсистирање на...
Повеќе...
Фудбал; Македонија на првата позиција во четвртата група - ALSAT-MСостанокот на извршниот комитет на УЕФА и според првите, неофицијални информации од него, европската куќа на фудбалот ќе ја важи актуелната состојба на табелите при решавањето кои екипи ќе играат во нејзините натпреварувања.

Англиските медиуми пишуваат дека...
Повеќе...
altАко се погледне статистиката, не е чудо што кратовски Силекс зачудувачки се најде при врвот на првенствената табела. Верувале или не, кратовци се во неверојатна серија од 10 меча без пораз, девет во првенството и еден во купот. Избраниците на Симов последниот пораз го...
Повеќе...

Страница 6 од 125

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска14
mod_vvisit_counterВчера8501
mod_vvisit_counterОваа недела13888
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154766
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033833
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.