gogo

A+ R A-


Забава

altМинистерството за образование и наука им препорачува на директорите на основните и средните училишта да ги ослободат од работа наставниците и другите вработени во училиштата во периодот од 02.01.2019 до 11.01.2019 година, со цел да се намалат трошоците за загревање на училишните...
Повеќе...
alt

Десниот бек на Силекс, Стефан Коцев, стана татко. Тој на својот ФБ профил ја сподели радоста со своите пријатели, информирајќи дека добил ќерка. Познато е името, ќе се вика Лина. Нека му е жива и здрава!

altЖивееме во динамичен и разновиден свет. Свет на луѓе со различни карактери и различни мислења. Но, и покрај се, луѓето се држат едни покрај други, сплотени. На место е изреката која вели дека човек сам не може. Споделувањето приказни, добри и лоши, доживувањата се...
Повеќе...

КМФ Кратово - КМФ Астибо 3-5 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=QPT9l2fvAI0

Кратово доби уште еден МИЛИОНЕР!!!

1-5-696x779Цане Леков од Кратово стана милионер. Најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка на Државна видеолотарија на РМ му донесе 1.653.877,00 денари. МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивката е освоена на 16.11.2018 во Бет ту мар во Кратово.

Цане Леков во петокот, 16.11.2018 во Кратово го освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ...
Повеќе...
altФутсалот е убав спорт, посебно кога топката е во нозете на велемајстори како Горан Арсовски (КМФ Кратово) и Мартин Камчев (КМФ Гемиџии). И двајцата синоќа беа во елемент, креирајќи прекрасни акции, која Арсовски ја заврши со погодок, додека Камчев асистираше за погодок на...
Повеќе...
alt"Свеќичката Оги" e интерактивна детска серија, комбинација од играна акција и цртан филм на македонски јазик! Во неа учиме бои, форми, бројки и букви преку забава, а пееме и детски песнички. Бесплатна е и достапна на сите ваши уреди. Во продукција на вашата омилена игротека...
Повеќе...
Фотографија на Tanja Vujanac.Голманот на Беласица, Никола Вујанац, е несовладлив на голот на струмичани и е еден од клучните фактори за подемот на тимот, кој сега е непоразен на пет меча. Довчерашниот голман на Силекс ја маѓепса мрежата и е без примен гол повеќе од 300 минути. Последен што успеа да го...
Повеќе...
Charles Stewart Parnell Во очи референдумот на 30 септември 2018 година, најчест збор што го слушаме насекаде околу нас е БОЈКОТ. Веројатно сите го знаат значењето на поимот бојкот, но малкумина ја знаа приказната како настанал овој поим и дека Бојкот всушност е лик кој живеел во Англија. Ако ве...
Повеќе...

Страница 2 од 64

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2255
mod_vvisit_counterВчера3757
mod_vvisit_counterОваа недела2255
mod_vvisit_counterМинатата недела26603
mod_vvisit_counterОвој месец60119
mod_vvisit_counterМинатиот месец103852
mod_vvisit_counterВкупно11737265
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.