gogo

A+ R A-


Забава

http://svedok.org.mk/uploads/records/image/%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-2.jpgНа сметките на дел од нотарите кои работат во Македонија, во последните 5 години се слеале повеќе од 90 милиони евра приходи и добивки од над 40 милиони евра, покажуваат податоците од Централниот регистар.

Нотарката, Анета Петровска Алексова, четири години е прва на листата...
Повеќе...
Фотографија на Toni Krstevski.

фото - Тони Крстевски

Доџи мали, да те бата Милан погали!!!

altНа средина од првиот дел од дуелот меѓу Силекс и Победа се случи мешаница меѓу Филиповиќ од една страна и Најдовски и Најдоски од друга страна. Во зовриената атмосфера влета и голманот на Силекс, Милан Митровиќ, кој ни крив ни должен, само поради неговиот излет до центарот...
Повеќе...
altПо вчерашните статии кои излегоа на неколку електронски портали за враќањето на Стевица Ристиќ на зелените терени, со демант се јави српскиот фудбалер со македонско државјанство. Тој негира дека ќе има камбек во српскиот второлигаш Темнич, сметајќи дека некој пуштил...
Повеќе...
altПоранешниот македонски репрезентативец Стевица Ристиќ ја активира својата кариера по најавена пензија и заигра за српскиот второлигаш Темнич Варварин. 35-годишниот Ристиќ по една година неиграње, потпиша договор на една сезона со амбициозниот второлигаш, каде веќе...
Повеќе...
Фотографија на Аберџија / Aberdzija news portal.

http://www.youtube.com/watch?v=B0yHFgNsgSM

Страница 7 од 64

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5156
mod_vvisit_counterВчера4756
mod_vvisit_counterОваа недела5156
mod_vvisit_counterМинатата недела27558
mod_vvisit_counterОвој месец107708
mod_vvisit_counterМинатиот месец116190
mod_vvisit_counterВкупно11443069
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.