gogo

A+ R A-


Забава

altЖивееме во динамичен и разновиден свет. Свет на луѓе со различни карактери и различни мислења. Но, и покрај се, луѓето се држат едни покрај други, сплотени. На место е изреката која вели дека човек сам не може. Споделувањето приказни, добри и лоши, доживувањата се...
Повеќе...

КМФ Кратово - КМФ Астибо 3-5 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=QPT9l2fvAI0

Кратово доби уште еден МИЛИОНЕР!!!

1-5-696x779Цане Леков од Кратово стана милионер. Најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка на Државна видеолотарија на РМ му донесе 1.653.877,00 денари. МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивката е освоена на 16.11.2018 во Бет ту мар во Кратово.

Цане Леков во петокот, 16.11.2018 во Кратово го освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ...
Повеќе...
altФутсалот е убав спорт, посебно кога топката е во нозете на велемајстори како Горан Арсовски (КМФ Кратово) и Мартин Камчев (КМФ Гемиџии). И двајцата синоќа беа во елемент, креирајќи прекрасни акции, која Арсовски ја заврши со погодок, додека Камчев асистираше за погодок на...
Повеќе...
alt"Свеќичката Оги" e интерактивна детска серија, комбинација од играна акција и цртан филм на македонски јазик! Во неа учиме бои, форми, бројки и букви преку забава, а пееме и детски песнички. Бесплатна е и достапна на сите ваши уреди. Во продукција на вашата омилена игротека...
Повеќе...
Фотографија на Tanja Vujanac.Голманот на Беласица, Никола Вујанац, е несовладлив на голот на струмичани и е еден од клучните фактори за подемот на тимот, кој сега е непоразен на пет меча. Довчерашниот голман на Силекс ја маѓепса мрежата и е без примен гол повеќе од 300 минути. Последен што успеа да го...
Повеќе...
Charles Stewart Parnell Во очи референдумот на 30 септември 2018 година, најчест збор што го слушаме насекаде околу нас е БОЈКОТ. Веројатно сите го знаат значењето на поимот бојкот, но малкумина ја знаа приказната како настанал овој поим и дека Бојкот всушност е лик кој живеел во Англија. Ако ве...
Повеќе...
altИако со поразот од 0-7 во Кратово го завршија настапот во 1/16 финалето од националниот Куп, фудбалерите на третолигашот Братство Влазними, како и нивните 50-тина навивачи пријатно ги изненадија кратовци. Во манирот на јапонските репрезентативци од нивниот настап на...
Повеќе...

Страница 4 од 66

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.