gogo

A+ R A-


Спорт

Македонското знаме ќе се виори на тв-екраните ширум Азија

Ристиќ во најавната шпица за азиската ЛШ

пишува: Оливер АрсовскиУште едно големо признание на македонскиот репрезентивен напаѓач Стевица Ристиќ му додели Азиската фудбалска асоцијација (пандан на...
Повеќе...
Силекс- катапулт за трансфери во странство

Трикратниот фудбалски првак Силекс последниве седум-осум години се промовираше во клуб кој од голем број анонимни фудбалски таленти создаде респектабилни играчи барани на светската трансфер-берза. Кратовци добро ја научија...
Повеќе...
Ривалдо виновен

за трансферот на

Ристиќ

По неколкучасовно летање од Белград до Дубаи,  Стевица Ристиќ пристигна во срцето на Обединетите Арапски Емирати. На аеродромот го пречекаа претставници од неговиот нов клуб Бунјодкор, ноќта ја мина луксузниот хотел „Џабел...
Повеќе...
Уште во своето неофицијално деби во дресот на узбекистанскиот првак Бунјодкор, повремениот македонски репрезентативец Стевица Ристиќ покажа дека тренерот Фелипе Сколари не згрешил што го ангажирал. Само осум дена му беа доволни на Ристиќ да се адаптира во новата...
Повеќе...

Страница 127 од 127

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.